Warszawa deCentralna

Autor:
Ola Gordowy, Hubert Pawela
Biogram:

Ola Gordowy – architektka, absolwentka studiów inżynierskich na Politechnice Gdańskiej oraz magisterskich na Uniwersytecie Technicznym w Delft. Studiowała również w Stuttgarcie (w Niemczech) oraz w Horsens (w Danii). Autorka książki "Codzienność Nudy. Dom jako przestrzeń produktywna i nieproduktywna" wydanej wspólnie z wydawnictwem Bęc Zmiana i Fundacją PFR Nieruchmości. 

Hubert Pawela – architekt, w 2014 ukończył studia inżynierskie na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej oraz w 2018 studia magisterskie na Uniwersytecie w Stuttgarcie, broniąc pracę dyplomową pod kierunkiem prof. Alexandra Schwarza w Instytucie Architektury Użyteczności Publiczne (Institut für öffentliche Bauten und Entwerfen). Pracował w biurach architektonicznych w Stuttgarcie i Berlinie, m.in Auer und Weber Architekten. Darczyńca Muzeum Narodowego w Warszawie. Obecnie pracuje w biurze projektowym David Chipperfield Architects w Berlinie. 

Opis:

Warszawa jest w centrum i Warszawa ma centrum. Jest bijącym w wielu rytmach na raz, najbardziej kosmopolitycznym organem naszego kraju. Jest sercem, chce być sercem, bije bez ustanku i nikt by chyba tego nie przeżył gdyby to serce bić przestało. Wiele tętnic i żył zasila równocześnie to serce: jest Mazurska, jest Wiślańska, przy dobrym układzie wyżo-niżu, również i Bałtycka, Tatrzańska. Dobre wiatry oblizują swoimi chętnymi językami to zgrzane od pracy i bicia serce. Drzewa wciskają ramiona w szczeliny, by tę pompę centralną razem pompować, a igiełki lokalnych deszczyków stymulują krążenie w tkankach i nawadniają – przez pory do serca. 

ZOBACZ WIĘCEJ

Warszawa deCentralna
Warszawa deCentralna
Warszawa deCentralna
Warszawa deCentralna
Warszawa deCentralna
Warszawa deCentralna