Barka sztuki
Artysta, grafik, streetart'owiec. Projektuje murale, plakaty, szablony oraz wlepki. Jego plakaty znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. Na jego prace można się natknąć w wielu europejskich miastach. Twórca warszawskiej Pracowni N22, gdzie rozwija warsztat sitodrukowy. Jest kuratorem licznych wystaw m.in.: cyklu Full Moon Party, promującego nurt urban art, cyklu N22 PREZENTUJE, wspierającego twórców z dziedziny grafiki i ilustracji oraz Galerii Forty/Forty dla Instytut Festival 2019 Music & Art.
Na tle innych europejskich metropolii, obecność sztuki w przestrzeni publicznej Warszawy nie jest imponująca. Dotyczy to zarówno sztuki publicznej, zinstytucjonalizowanej, jak i street-artu/urban-artu, wciąż nielegalnego, spontanicznego, oddolnego. Obecność street artu w przestrzeni miejskiej sprawia, że nawet mało reprezentacyjne części miasta stają się atrakcyjne i pociągające. Miasta, które jednym tchem wymieniane są jako „fajne” jak Berlin, Amsterdam czy Lizbona, dedykują zjawisku street artu całe kwartały i wspierają rozwój instytucji popularyzujących ten nurt sztuki.
Barka Sztuki jest pierwszą taką instytucją w Polsce, która:
- wspiera obecność sztuki w przestrzeni publicznej poprzez stworzenie miejsca przyjaznego artystom ulicy i stymulującego ten rodzaj aktywności (rezydencje artystyczne, pracownie, galeria wystawiennicza, kolekcjonowanie sztuki)
- integruje artystów i ich twórczość z mieszkańcami miasta i tkanką miejską (kawiarnia, galeria, murale na fasadzie budynku, projekty realizowane w przestrzeni publicznej miasta)
Barka Sztuki to pasywny trzykondygnacyjny budynek posadowiony na pływającej modułowej platformie zacumowanej do jednego z warszawskich nabrzeży:
- poziom 0: księgarnia, kawiarnia, przestrzeń galeryjna;
- poziom 1: rezydencje artystyczne / studia pracy twórczej / dodatkowa przestrzeń galeryjna;
- poziom 2 i 3: mieszkania z użytkowym dachem;
Dedykowana jest działaniom kulturalnym z zakresu sztuk wizualnych i ich integracji z przestrzenią miejską. Łączy funkcje mieszkalne, wystawiennicze, edukacyjne, rekreacyjne i komercyjne. Oferuje wsparcie działalności artystycznej i jej popularyzację wśród mieszkańców.
Barka Sztuki jest miejscem eksperymentalnym, budującym tożsamość kulturową miasta i stymulującą wzrost atrakcyjności Warszawy jako miejsca do życia, odwiedzin, spędzania wolnego czasu oraz uatrakcyjni jej mapę kulturalną poprzez unikatowy i innowacyjny koncept architektoniczno-urbanistyczny, jakim jest budowa bezpośrednio na wodzie.













